Ettevõttest

1994. aastal asutatud Eesti ettevõte KAJAX FISHEXPORT asub Pärnumaal Audru vallas, Liu külas. Tootmishoone paiknemine vahetult Pärnu lahe kaldal võimaldab toorainet hankida otse kaluritelt.

Põhiliste toormetarnijate seas on regiooni suurim kalapüügiettevõte AS Hiiu Kalur, kes on ühtlasi AS Kajax Fishexport aktsionäriks. Traalpüügis on kasutusel moodsamaid traallaevad, mis jahutavad trümme külma veega. Rannapüügi hooajal ostetakse kala rannakaluridelt.

Tootmishoones on 4 õhkkülmutuskambrit, millest igaüks mahutab keskmiselt 20 tonni toorainet.

Plokkide külmutamiseks kuni -18°С-ni kulub 6-7 tundi. Kala sorteerimine, külmutamine ja pakkimine toimub kaasaegsetel ja kvaliteetsetel Euroopas toodetud seadmetel. Külmutatud kala pakkimisliini on täiendatud kartongkarpide automaatse vormimisseadmega, samuti on automatiseeritud pakendi sidumis- ning liimimisprotsessid.

 

Külmutatud kalapaki kaal on 33kg, milles on kolm polüetüleenkotti pakitud plokki, igaüks kaaluga 11 kilogrammi. 2014 aastal ehitati uus kaasaegne külmladu, külmutatud kala hoidmiseks, mahtumusega 2,5 tuhat tonni. Spetsiaalsed külmutuslaod tagavad vajalikud säilitamistingimused, mis omakorda garanteerib valmistoodangu kõrge kvaliteedi. Tänaseks päevaks on kogu külmutatud kala hoidmise maht kasvanud 3500 tonnini.

Ettevõtte pikaajalised kogemused koos uute tehnoloogiate kasutuselevõtuga kindlustavad toodangu laitmatu kvaliteedi. Kogu tööprotsess, alustades toormaterjali saabumisest, selle töötlemisest, pakkimisest, ladustamisest ning lõpetades valmistoodangu laadimisega, toimub väljaõppinud spetsialistide pideva järelevalve all.

 

Tootmiskompleks ning -protsessid vastavad Euroopa Liidu nõuetele ja Vene Föderatsiooni tolliliidu ettekirjutustele. 40% kogu töödeldavast kalast läheb vürtsikilu ja vürtsiräime tootmisele. Vürtsikala töödeldakse spetsiaalse tehnoloogia alusel, kasutusel on ettevõttele ainuomased eksklusiivsed vürtsisegud.

 

Ettevõtte aastatoodang on enam kui 9000 tonni. Toodangut eksporditakse Ukrainasse, Venemaale, Moldovasse, Poola, Bulgaariasse, Rumeeniasse, Kasahstani, Soome ja Hiina.

Pikaajalised kindlad partnerlussuhted toormaterjali tarnijatega on võimaldanud ettevõttel AS KAJAX FISHEXPORT saavutada ja säilitada liidripositsioon hulgikaubanduses.